Фрезерувальник – спеціаліст з робіт на фрезерному верстаті. Існують різні види фрезерних верстатів з ручним, автоматизованим керуванням, а також з ЧПК:
Основний елемент верстата – це фреза. Вона має кілька зубів або лез і виготовляється із швидкорізальної сталі, металокераміки чи твердого сплаву. Існують різні види фрез: конічні, циліндрічні, торцеві, кінцеві. Вони створюються для работи з матеріалами, які мають різні властивості. Обов’язок правильно підібрати тип інструменту полягає на фрезерувальнику.
В залежності від призначення і моделі фрезерного верстата, габариту деталі, маси чи форми виробу, обробка заготовок ведеться у двох незалежних положеннях — вертикальному або горизонтальному.
Торцювання довжини або ширини заготовок в заданий розмір, виготовлення виробів або різання із застосуванням дискової фрези, нарізання шліців, зубчатих коліс та інші роботи фрезерувальник здійснює на горизонтально-фрезерному верстаті.
Більш точні работи, котрі пов’язані з технікою вертикальних та горизонтальних кутів фрезерування, застосування двох механічних подач одночасно а також фрезерування шпоночного паза і т.д. фрезерувальник виконує на вертикально-фрезерному верстаті.
Склярук Олександр – спеціаліст, який поважає, захоплюється та знає свою справу.